ارزیابی دوره ای شبکه فروش و ارائه برنامه بهبود

- آیا تمام فروشگاه های شبکه عرضه محصولات ما، محصولات ما را در محل درستی برای فروش قرار داده‌اند؟

- آیا تمام فروشنده های شبکه فروش محصولات ما، نسبت به ویژگی های فنی و عملکردی محصولات آشنایی کافی دارند و می توانند مشتریان را نسبت به کاربردهای محصول به درستی توجیه کنند؟

- آیا تمام مسئولین نمایندگی ها یا سایر عاملین فروش، تعهد کافی را نسبت به برند و شرکت ما دارند؟

- آیا تمام نمایندگی ها، عاملین و فروشندگان محصولات ما، فروش این محصولات را با تمرکز بالا انجام می دهند؟ یا اولویت فروش محصولات ما برای ایشان پایین است؟

- پخش کننده های برتر در هر استان هدف، چه کسانی هستند؟ چه برتری هایی نسبت به اعضای شبکه فروش ما در آن استان دارند؟

سوالات فوق تنها بخشی از دغدغه هایی است که مدیران فروشِ شرکت های دارای سازمان و شبکه گسترده فروش در سراسر کشور، به دنبال پاسخ آنها هستند. با توجه به تغییرات دائمی بازار، انجام ارزیابی شبکه فروش به صورت دوره‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است.

گروه نیک بین به منظور درک درست از مساله، ضمن دریافت اسناد و اطلاعات مفید واحد بازاریابی و فروش شرکت، اقدام به برگزاری جلسات اولیه با مدیران و مسئولین شرکت می نماید. پس از شناخت دقیق مساله مشتری و تعریف دامنه کاری، مدل ارزیابی با توجه به ماهیت محصولات و خدمات طراحی می شود و شبکه فروش توسط ممیزان گروه نیک بین، در بازه های زمانی مشخص، به صورت نامحسوس یا محسوس ارزیابی می‌ شود. از اقدامات مفید که در گزارش نهایی ادوار مختلف انجام می شود، در نظر گرفتن توصیه های عملی برای بهبود وضعیت شبکه فروش است. تسهیلگری در اجرای پروژه های بهبود و راهبردی شبکه فروش شامل، انجام آموزش، ارائه مشاوره و انتقال تجارب موفق به اعضای اصلی شبکه فروش و ... از اقداماتی است که مشاوران گروه نیک بین در فاز اجرای پروژه های بهبود انجام می دهند، به طوریکه اطمینان حاصل شود، اقدامات لازم با هدف بهبود وضعیت شبکه فروش صورت پذیرفته است.